کنسولگری ایران در کربلا

عراق، کربلا، ۱۳۹۳
اجرای سرستون‌ نجفی در سردر کنسولگری
لازم به ذکر است که تنها اجرای این سرستون ها به عهده‌ی صورت و معنا بوده است و طراح و مجری کنسولگری شرکت‌های به غیر از صورت‌ومعنا بوده‌اند.

سردر کنسولگری ایران در کربلا

سردر کنسولگری ایران در کربلا

سردر کنسولگری ایران در کربلا

سردر کنسولگری ایران در کربلا

اتصال سرستون به سقف سردر

اتصال سرستون به سقف سردر

ستون چوبی

ستون چوبی

طریقه نصب سرستون

طریقه نصب سرستون

وردی به حیاط کنسولگریوردی به حیاط کنسولگری

حیاط کنسولگری

حیاط کنسولگری

سردر کنسولگری: نما

سردر کنسولگری: نما

سردر کنسولگری: سه‌بعدی

سردر کنسولگری: سه‌بعدی

 

5 پاسخ به کنسولگری ایران در کربلا

 1. پاکدامن می‌گوید:

  اگرامکان داشته باشد لطفا بامعرفی معماری ایرانی واسلامی درابعاد مختلف(سازه سیستم گرمایشی وسرمایشی موقیعیت قرارگرفتن ساختمان درمکان ومسایل ایمنی وزلزله وغیره)بنویسد جهتآگاهی عمومی خوب است

 2. علی می‌گوید:

  سلام. یک سوال داشتم در خصوص آخرین تصویری که نشان دهنده هشت ستون است. البته ایکاش اندازه و ابعاد را میگذاشتید تا راحتتر بشود نظر داد. اما آنچه که با چشم و به صورت حدسی میتوان مشاهده کرد اینست که انبوه ستونهایی که هر کدام نیز حجم قابل ملاحظه ای دارند در آن فضا عملکرد اصلی فضا را که برای عبور است تحت اشعاع قرار داده است. شاید نیازی به اینهمه ستون نبود. با تشکر

 3. علی می‌گوید:

  با سلام مجدد خدمت شما اساتید. اگر در مورد مطلب قبلی بنده پاسخی میفرمودین واقعا ممنون میشدم. ذهنم رو درگیر کرده. چرا اینهمه ستون؟

 4. علی می‌گوید:

  دوستان بعد از گذشت چند روز پاسخی به بنده ندادید. پس من نظراتم را عرض میکنم اگر صلاح دانستید پاسخ دهید.یک زمانی شما از همان اول کار فضا را طراحی می کنی و تمامی اندازه ها را محاسبه میکنی. اما یک زمانی یک فضایی موجود است و شما قرار است انرا اصلاح کنی. همانند تصاویر بالا. در حالت دوم چیزی که خیلی مهم است اینست که اصلاحات شما روح فضا را به هم نریزد.آنچه که در تصاویر بالا مشاهده میشود اینست که این اتفاق نیافتاده است و عملکرد اصلی فضا قربانی ایده و طرح معمار شده است. چرا که شما با دیدن تصاویر و نسبت اندازه سرستون به استادکاری که آنرا نصب میکند میتوانید حدود اندازه ها را بدست آورید. ورودی با شکوهی که در طرح اولیه با استاندارد مناسبی طراحی شده است آنچنان با شلوغی ستونها پر شده است که عملکرد اصلی خود را از دست داده است. و در ضمن نزدیکی بیش از حد ستونها در برخی موارد فضا را واقعا بلا استفاده کرده و یا بهتر است بگوییم کم استفاده کرده است. با این تفاسیر دو نوع برخورد میتوان با این طرح داشت. یکی تحسین به خاطر استفاده از آرایه های بومی و معماری اصیل ایرانی و اسلامی. و دوم انتقاد به خاطر عدم توجه به مواردی که در بالا عرض شد. با تشکر از اینکه بنده را تحمل کردید.

 5. Mostafa می‌گوید:

  سلام و تبریک بابت اجرای طرحی در این سطح
  حقیقتا معماری ایرانی را معنا و زندگی بخشیده اید
  مهندس انجیلی و دکتر رضایی برایتان آرزوی موفقیت دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *